Szkoła Rodzenia

 

Szkoła Rodzenia to doskonały sposób na przygotowanie się do bezstresowego porodu, dlatego mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem wśród kobiet ciężarnych. Przyszłych rodziców zapraszamy od 18 czerwca 2018 r.

W programie zajęć łączymy elementy wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. Szkoła Rodzenia ma na celu przekazanie fachowych informacji na temat porodu, połogu, opieki nad noworodkiem w pierwszych miesiącach jego życia. Wiele uwagi poświęcamy również ojcom, którzy chcą uczestniczyć w narodzinach swoich dzieci

Najlepszy moment na rozpoczęcie zajęć w Szkole rodzenia to ukończenie 24 tygodnia ciąży. Przyszła mama powinna zakończyć kurs w przybliżeniu na 3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu.

W zajęciach mogą uczestniczyć kobiety ciężarne( grupa maksymalnie 10 uczestniczek) wraz z osobami towarzyszącymi.

Program realizowany jest w ciągu 5 spotkań, które obywają się raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych, od godz. 15:30 do 17:30. Zajęcia Szkoły rodzenia odbywają się na terenie Instytutu CZMP w budynku Szpitala Pediatrycznego w komfortowych warunkach, w doskonale wyposażonej Klinice Rehabilitacji.

Zalecane wyposażenie uczestniczek Szkoły rodzenia to:

  • strój do ćwiczeń (miękkie obuwie na zmianę, skarpetki, dres lub inny strój nie krępujący ruchów),

  • napój butelkowany, niegazowany,

  • ewentualnie ręcznik lub kocyk.

Uwaga!

Niezbędne jest posiadanie zaświadczenia od lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach.

Zapisy (poniedziałek-piątek) w godz. 08:00-15:00 pod numerem telefonu: 42 271 10 09 lub e-mail: szkolarodzenia@iczmp.edu.pl

Koszt kursu: 300 zł (ciężarna z osobą towarzyszącą) OBECNIE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!

Prowadząca:

Magdalena Kempińska – położna, instruktorka szkoły rodzenia od wielu lat przygotowująca pary do porodu oraz certyfikowany doradca laktacyjny. Liderka prowadząca spotkania w ramach grupy wparcia „Mlekoteka” dla kobiet karmiących piersią. Prywatnie mama dwóch synów.

 

 

 

 

 

 

Regulamin

Program szkoły rodzenia